Schneider Electric

Osprzęt natynkowy od Schneider Electric – Mureva Styl IP55, Cedar, Cedar Plus, Prima

 

Osprzęt natynkowy znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w obiektach przemysłowych i publicznych, ale również w budownictwie mieszkaniowym. Przy doborze osprzętu należy zastanowić się w jakim miejscu będzie montowany i w związku z tym, jakie właściwości powinien posiadać. Jeżeli osprzęt będzie narażony na kontakt z wodą lub brud i kurz warto zwrócić uwagę, aby posiadał odpowiedni stopień ochrony IP. Z kolei osprzęt montowany w pomieszczeniach gospodarczych, warsztatach czy garażach może być bezpośrednio narażony na uszkodzenia mechaniczne, dlatego powinien posiadać odpowiedni stopień ochrony IK.

Mureva Styl IP55

Seria osprzętu Mureva Styl IP55 to nowoczesny, elegancki design dostępny w dwóch uniwersalnych kolorach: białym i antracytowym. Łączniki i gniazda występują w wersji podtynkowej przeznaczonej do pomieszczeń oraz natynkowej dedykowanej do zewnątrz. Mureva Styl sprawdzi się doskonale we wnętrzach przemysłowych oraz takich, które są narażone na działanie środków chemicznych: szpitale, laboratoria, hale, magazyny czy warsztaty. Seria będzie odpowiednia do zastosowania także w miejscach, gdzie występują zmienne warunki atmosferyczne (deszcz, promienie UV, wysoka i niska temperatura), a więc w ogrodach, garażach, loftach. Potwierdza to stopień ochrony IP55 oraz stopień wytrzymałości mechanicznej IK08.

 

Za sprawą budowy modułowej montaż mechanizmów Mureva Styl jest bardzo łatwy i szybki. Dzięki pojemnej podstawie i małemu mechanizmowi, elektroinstalator zyskuje dużo miejsca na poprowadzenie okablowania. Dodatkowo dużym ułatwieniem jest umieszczenie w obudowie elastycznego wejścia kablowego, umożliwiającego połączenie rurek i przewodów o łącznej średnicy 20 mm. 

W ofercie serii znajdują się mechanizmy o specjalnych funkcjach szczególnie przydatne we wszelkich zakładach przemysłowych. Są to m.in.: łączniki z kluczem, łączniki awaryjne, przyciski roletowe oraz lampy sygnalizacyjne. 

Cedar

Seria Cedar od Schneider Electric znajdzie zastosowanie w miejscach wymagających podwyższonego stopnia ochrony IP44. Gniazda i łączniki z tej serii są polecane głównie do instalacji w kuchni, łazience, garażu, na strychu oraz w różnych pomieszczeniach gospodarczych. Osprzęt natynkowy jest dostępny w dwóch kolorach: biały RAL 9003 oraz czarny RAL 9017.

Asortyment serii obejmuje łączniki: świecznikowe, schodowe, krzyżowe; przyciski oraz gniazda: pojedyncze, podwójne i „schuko”.

Cedar Plus

Podobnie jak w przypadku serii Cedar, Cedar Plus posiada stopień ochrony IP44, co oznacza, że może być instalowany w miejscach o podwyższonym ryzyku zachlapania wodą. Dlatego produkty z tej serii znajdą zastosowanie szczególnie w łazience, kuchni, piwnicy w okolicach basenu oraz przestrzeniach gospodarczych: kotłowniach i garażach. W skład bryzgoodpornej serii Cedar Plus wchodzą: gniazda zarówno pojedyncze jak i podwójne, łączniki pojedyncze z i bez podświetlenia oraz zestawy łącznik/łącznik z podświetleniem + gniazdo. Łączniki z tej serii są dostępne w dwóch kolorach: białym i jasnoszarym. Z kolei gniazda występują w 4 wersjach kolorystycznych: białej, jasno szarej, białej z transparentną klapką w kolorze niebieskim i jasno szarej z transparentną klapką w kolorze przydymionym. 

Cechy, które wyróżniają serię spośród innych dostępnych na rynku to: występowanie przesłon torów prądowych, które zwiększa bezpieczeństwo użytkowników; zatrzaskowy system zamykania pokryw oraz szeroki kąt (140 stopni) otwarcia klapki gniazda, który ułatwia podłączanie urządzeń.

Pozostałe zalety serii Cedar Plus:

  • nowoczesny, elegancki design,
  • wysoka jakość wykonania,
  • dławica górna (obcinana),
  • dławica dolna (przebijana).

Prima

Osprzęt elektroinstalacyjny z serii Prima charakteryzuje się małym, ergonomicznym kształtem. Wymiary gniazd i łączników jednokrotnych wynoszą 61x61mm, natomiast dwukrotnych: 61x101. Seria posiada stopień ochrony IP20. Łatwy montaż i demontaż, wygodne zaciski śrubowe, współpraca z systemem KM minikanałów to tylko niektóre zalety produktów z serii Prima. Osprzęt z tej serii jest dostępny w dwóch kolorach: biały RAL 9003 i beżowy RAL 1015. 

Zakres oferty serii Prima obejmuje łączniki: schodowe, świecznikowe, z podświetleniem, dwubiegunowe; gniazda: pojedyncze, podwójne, „schuko” oraz przyciski.

 

Osprzęt natynkowy od Schneider Electric sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach, w których niemożliwe jest poprowadzenie instalacji podtynkowej. Wysoka jakość wykonania, wytrzymałość i szeroki wybór funkcjonalności serii Mureva Styl, Prima, Cedar oraz Cedar Plus to świetny wybór dla wymagających osób poszukujących gniazd i łączników na lata.

Dowiedz się więcej o seriach osprzętu Schneider Electric: https://www.se.com/pl/pl/home/inspirations/style.jsp

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera