Schneider Electric

Aparatura modułowa i obudowy do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym

Czy zastanawiałeś się jakie czynniki uwzględniają instalatorzy przy doborze aparatury modułowej w budownictwie mieszkaniowym?

Niewątpliwie przeważającą cechą jest nie tylko niezawodne działanie aparatury modułowej, która posłuży na długie lata, ale także szybki i sprawny montaż. Należy wybierać aparaturę modułową kompatybilną z odpowiednimi obudowami, które sprawdzą się przy wykonywaniu prostych instalacji elektrycznych nie tylko w przypadku mieszkań w blokach, ale także w pojedynczych domach jednorodzinnych. Aparatura modułowa powinna być zaprojektowana tak, aby jej montaż przebiegał sprawnie i szybko. Poszczególne aparaty powinny być dopasowane kształtem, wyglądem i standardem połączenia. Dzięki podwójnym, dolnym zaciskom szynowym można wzajemne oszynować aparaturę. Zaciski karbowane natomiast zapewniają pewność umocowania przewodów.

Wyłączniki kombinowane, czyli wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowm.

W domach, które wyposażone są w sauny czy kotłownie, najczęściej obwody elektryczne zasilające te pomieszczenia zabezpieczone są indywidualnie, oddzielnie od pozostałej instalacji  elektrycznej. W tego typu obwodach najlepszym rozwiązaniem jest instalacja wyłączników różnicowoprądowych z członem nadprądowym. Rozwiązanie to powoduje w sposób wygodny tworzyć obwody dedykowane, tworząc przy tym przejrzystość instalacji, a także wygodę montażu

                                                                                                                 Rys. 1 wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym

Zastosowanie wyłączników różnicowoprądowe typu A.

Sprzęt, który obecnie jest stosowany w naszych gospodarstwach domowych takich jak pralki czy płyty indukcyjne, są najczęstszym przykładem urządzeń, których uszkodzenie może powodować pojawienie się odkształconego prądu upływu. Z tego powodu do zabezpieczenia obwodów je zasilających zaleca się zastosować wyłączniki różnicowoprądowe typu A. Wyłączniki tego typu są przeznaczone do stosowania w instalacjach zasilających urządzenia wyposażone w układy prostownicze czy 1-fazowe przemienniki częstotliwości.

                                                                                                   Rys. 2 Wyłącznik różnicowoprądowy typu A

Rozłączniki izolacyjne.

W przypadku konieczności przeprowadzenia remontu instalacji czy jej konserwacji lub sprawdzenia, istnieje potrzeba rozłączenia izolacyjnego instalacji od zasilania. W tym celu stosowane są rozłączniki izolacyjne instalowane w rozdzielnicy.

                                                                                                     Rys. 3 Rozłącznik izolacyjny

Bezpieczeństwo w naszych domach.

Aparatura modułowa serii K60 pozwala na zabezpieczenie instalacji elektrycznych, typowych dla mieszkań czy domów, przy czym szeroki zakres oraz funkcjonalność jaką zapewnia, pozwalają na jej zastosowanie również w przypadku bardziej wymagających zastosowań, które wymagane są w nowoczesnych instalacjach elektrycznych.

Obudowę Easy9 szyte na miarę.

Obudowy Easy9 w których są instalowane aparaty modułowe pozwalające na zabudowę od 8 do 36 modułów, zapewniają możliwość dobrania odpowiedniej obudowy stosownie do potrzeb. Głębokość kasety podtynkowej wynosząca tylko 66 mm dla wersji 12-modułowej, pozwala na zabudowę szafek nawet w przypadku bardzo cienkich ścian, duża sztywność kasety ułatwia jej osadzenie we wnęce.

 

                                                                              Rys. 4 Obudowa Easy9 z aparaturą modułową K60

Bezpieczeństwo jakie zapewni Easy 9.

Zaokrąglone krawędzie obudów, zdecydowanie pozwolą na uniknięcie podrażnień rąk podczas prac montażowych i uszkodzenia przewodów. Umożliwia łatwe wyjęcia stelaża z szynami, co pozwala na montaż i oprzewodowanie aparatów poza obudową. Prace instalatorskie przy zastosowaniu Easy9 powodują sprawny montaż, dużą przestrzeń roboczą w obudowach a także możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Jakości obudów Easy9 dopełnia zgodność z normą EN 60670-24:0213, II klasa ochronności oraz stopień ochrony IP40 zapewniający ochronę przed wniknięciem ciał stałych.

 

 

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera