ETI Polam Sp. z o.o.

 

Rodzina wyłączników różnicowoprądowych  ETI powiększyła się o EFI-P2 i EFI-P4. Nowa seria dwu- i czterobiegunowych wyłączników to jeszcze większa niezawodność i obniżone o 45% straty mocy. Produkowane są z automatyczną 100% kontrolą wszystkich kluczowych parametrów. 

Nasze społeczeństwo stale się rozwija a my stale podnosimy przydatność produktów pod kątem bezpieczeństwa. W trosce o lepszą ochronę przeciwporażeniową ludzi oraz zwierząt,  w koncernie ETI rozwijana i ulepszana jest seria wyłączników różnicowoprądowych EFI-P. Stosowanie wyłączników jest zalecane tam, gdzie może wystąpić zwiększone ryzyko porażenia prądem jak łazienki, czy inne wilgotne i mokre pomieszczenia, pokoje dziecięce a także warsztaty. Wyłączniki ochronne różnicowoprądowe można stosować we wszystkich systemach, instalacjach elektrycznych, w których przewód neutralny (przewód N) i przewód uziemiający (przewód PE) są oddzielone. 

Urządzenia różnicowoprądowe to powszechnie stosowany sposób ochrony przed pożarem oraz bezpośrednim i pośrednim kontaktem z częściami instalacji będącymi pod napięciem w różnych typach instalacji. Ich skuteczność związana jest przede wszystkim z systemami uziemiającymi znanymi jako układy sieciowe TT, TN i IT.

Zasada działania wyłączników różnicowoprądowych W przypadku, gdy suma prądów wejściowych i wyjściowych przez uzwojenie pierwotne jest równa 0, po stronie wtórnej transformatora prąd nie będzie indukowany i urządzenie się nie wyłączy. 

W przypadku, gdy suma prądów wejściowych i wyjściowych przez uzwojenie pierwotne nie jest równa 0 i zmienia się w zależności od wartości prądu różnicowego, prąd I2  jest indukowany w uzwojeniu wtórnym i uruchamia wyłącznik różnicowoprądowy przez przekaźnik.

W zależności od czułości istnieją trzy typy wyłączników różnicowoprądowych dla różnych rodzajów ochrony:

 • IΔ ≤ 30mA: ochrona przed bezpośrednim kontaktem z częściami pod napięciem - „ochrona uzupełniająca”, 
 • IΔ ≤ 100mA: ochrona przed pośrednim kontaktem z częściami pod napięciem - „ochrona dodatkowa”,
 • IΔ ≤ 500mA: ochrona przeciwpożarowa.

Wymagania techniczne dla wyłączników różnicowoprądowych są określone w międzynarodowej normie IEC 61008 i normie europejskiej EN 61008.

 Główne kryteria wyboru są następujące:

 • liczba biegunów: 4-biegunowy, 2-biegunowy
 • prąd znamionowy: 16 A, 25 A, 40 A, 63 A, 80 A, 100 A, 125 A,
 • znamionowy prąd różnicowy: 10 mA, 30 mA, 100 mA, 300 mA, 500 mA,
 • zwłoczność zadziałania: bezzwłoczny, krótkozwłoczny, selektywny,
 • rodzaj prądu różnicowego: 
  - prąd różnicowy sinusoidalny, 50/60Hz: typ AC, 
  - prąd przemienny sinusoidalny i pulsujący prąd stały, 50/60 Hz: typ A.

 

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera