ERGOM

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i klientów Ergom wprowadza do swojej oferty nową profesjonalną termotransferową drukarkę do oznaczników Letatwin LM-550A/PC CE.  Następca bardzo dobrze ocenianej i chętnie wykorzystywanej w przemyśle drukarki LM-390A, wyróżnia się podwyższonymi parametrami użytkowymi oraz jeszcze lepszą ekonomicznością i efektywnością drukowania oznaczników.

   

Zdjęcie: Letatwin LM-550A i poprzednik Letatwin LM-390A

Przed przystąpieniem do pracy

Drukarka do oznaczników Letatwin 550A , tak jak i poprzednik Letatwin LM-390A dostarczany jest w zestawie z trwałą i estetyczną plastikową walizką do przechowywania. W zestawie znajdują się zasilacz sieciowy, kaseta wkładu taśmy barwiącej wraz z długą, czarną taśmą barwiącą, adapter do prowadzenia profili oraz oprogramowanie PC wraz z kompletem trzech instrukcji obsługi. Ponadto w walizce znajdzie się miejsce na dodatkową kasetę z taśmą barwiącą oraz na trzy taśmy samoprzylepne. Dołączone instrukcje obsługi pozwolą zapoznać się z możliwościami drukarki i oprogramowania PC a instrukcja „Szybki start” umożliwia szybkie poznanie podstawowych funkcji i natychmiastowe podjęcie pracy. 

  

Zdjęcie: Letatwin LM 550A/PC CE z walizką

 Przygotowanie projektu oznaczników

Specyfikacja urządzenia

Wymiary

275 (długość) x 300 (grubość) x 91 (wysokość) mm

Waga

2,3Kg

Metoda drukowania

Druk termotransferowy  (300 dpi)

Wyświetlacz

matryca LCD:  64 X 160 pikseli, podświetlony

Szybkość drukowania

40mm/s (Standard)

20mm/s (tryb niskiej temperatury)

Maksymalna długość drukowania

Rurka: 100 m, Taśma: 7 m

Maks. liczba znaków do wprowadzenia

5,000 znaków na plik

Wysokość czcionki

1,3/ 2/ 3/ 4/ 6 mm

Zakres średnic profili

od 1,5 do 6,5 (profil PCV, profil termokurczliwy)

Stosowane szerokości taśm

5/ 9/ 12mm

Metoda cięcia rurek

Nacinanie automatyczne, odcinanie ręczne

Pamięć wewnętrzna

250.000 znaków (maks. 50 plików)

Pamięć zewnętrzna

Pamięć USB

Interfejs

USB 2.0

Zasilanie

DC 12 V, 3 A

Zużycie energii elektrycznej

30 W (maks.)

Temperatura użytkowania

10 - 35

Wiedząc jakich oznaczników potrzebujemy, możemy przystąpić do pracy z drukarką. Projekt wprowadzany może być metodą klasyczną, za pomocą zintegrowanej klawiatury  wykonanej z wygodnych w użyciu, trwałych, gumowych klawiszy. W odróżnieniu od poprzedniej wersji, model LM 550A posiada oprogramowanie w języku polskim, co ułatwia pracę z urządzeniem, oraz tak jak w poprzedniku możliwość wprowadzania szeregu znaków i symboli wykorzystywanych powszechnie w elektrotechnice. Niedostępna w żadnym innym urządzeniu na rynku funkcja wyświetlania wizualizacji wprowadzonego projektu na jasnym i czytelnym wyświetlaczu LCD umożliwia sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych. 

Ponadto  wpisując projekt do drukarki, na jednym ekranie widoczny będzie ciąg oznaczników w kolejności wprowadzania. Przyczyni się to do wyeliminowania niepotrzebnych błędów, marnowania profili na wydruki testowe i uniknięcie mozolnego przewijania wprowadzonych danych, aby sprawdzić czy nie popełniliśmy błędu. Drugą bardzo wygodną metodą wprowadzenia danych do wydruku jest skorzystanie z załączonego do drukarki, intuicyjnego i prostego w obsłudze oprogramowania edycyjnego w języku polskim, zainstalowanego na dowolnym komputerze lub laptopie z systemem Windows. Do programu możemy wprowadzać projekty o dowolnej wielkości lub importować gotowe pliki z oznacznikami opracowane przy pomocy MS Excel. Stworzony projekt możemy wydrukować bezpośrednio po podłączeniu drukarki LM-550A do komputera, bądź zapisać w pamięci USB, co umożliwi wykorzystanie drukarki w trzeci na możliwych sposobów. 

Drugą bardzo wygodną metodą wprowadzenia danych do wydruku jest skorzystanie z załączonego do drukarki, intuicyjnego i prostego w obsłudze oprogramowania edycyjnego w języku polskim, zainstalowanego na dowolnym komputerze lub laptopie z systemem Windows. Do programu możemy wprowadzać projekty o dowolnej wielkości lub importować gotowe pliki z oznacznikami opracowane przy pomocy MS Excel. Stworzony projekt możemy wydrukować bezpośrednio po podłączeniu drukarki LM-550A do komputera, bądź zapisać w pamięci USB, co umożliwi wykorzystanie drukarki w trzeci na możliwych sposobów.

Zdjęcie: Wygląd programu Letwtin PC Edytor

Zapisane w pamięci USB, gotowe projekty wydrukować możemy w dowolnej chwili, po podłączeniu nośnika do portu w drukarce. Ponadto, nawet gdy wprowadzimy projekt do drukarki za pomocą wbudowanej klawiatury możemy zapisać go w pojemnej pamięci wewnętrznej drukarki (do 250 tysięcy znaków) bądź w pamięci USB.

Przygotowanie materiałów do zadruku

Mając przygotowany projekt oznaczników możemy przystąpić do drukowania. Wiąże się to z potrzebą zastosowania odpowiednich materiałów. Oferowane materiały do zadruku (profile płaskie i okrągłe) produkowane przez Ergom, wykonane są z polskiego certyfikowanego surowca. Ergom jako producent może wykonać profile w dowolnej kolorystyce i rozmiarze (standardowe wykonanie profili okrągłych obejmuje średnice od 2 do 8 mm, natomiast profili płaskich od 2,5 do 6,5 mm szerokości w kolorach białym i żółtym).  Dodatkowo możliwe jest drukowanie na takich materiałach jak taśmy samoprzylepne dostępne w różnych kolorach (białe, żółte i bezbarwne) i szerokościach (5, 9 i 12 mm) oraz na koszulkach termokurczliwych (białych i żółtych o średnicach od 4,2 do 6,5 mm). Dla drukarki LM‑550A koszt wykonania oznacznika uległ obniżeniu dzięki zastosowaniu kasety z wymiennymi rolkami z taśmą barwiącą. Ich bardzo duże długości (110 m  dla taśm czarnych i 70 m dla białych) oraz możliwość samodzielnej wymiany skraca czas przestojów między pracą, przez co nasze profesjonalne urządzenie do oznaczania przewodów i kabli może efektywniej pracować. Drukarka LM‑550A ma możliwość wykonywania nadruków na profilach termokurczliwych  oraz materiałach eksploatacyjnych innych firm przeznaczonych do wykonywania nadruków metodą termotransferową.

Zdjęcie: Profil DPO produkowany przez Ergom oraz taśma samoprzylepna biała

Zdjęcie: Taśmy barwiące do drukarki termotransferowej LM-550A

Zdjęcie: Oznaczniki wykonane na profilu DPO oraz na taśmie samoprzylepnej

Drukowanie gotowych oznaczników

Po przygotowaniu materiałów do zadruku możemy przystąpić do drukowania oznaczników. Duża szybkość (dochodząca do 40 mm/s) oraz wysoka rozdzielczość wydruku (300 dpi) pozwoli na uzyskanie  nawet  52 czytelnych, trwałych i wyraźnych oznaczników na minutę (przy długości oznacznika wynoszącej 20 mm). Wydrukowane oznaczniki mogą być nacięte (głębokość nacięcia można dostosować do potrzeb dźwignią w drukarce), przez co nie doprowadzimy do nieporządku w miejscu pracy. Innymi sposobami zaznaczenia przerwy między kolejnymi oznacznikami jest rozdzielenie pionową kreską, pionowymi kropkami bądź brak zaznaczenia. Po wydruku całość odetniemy w dowolnym miejscu przyciskiem z boku drukarki. Nóż do nacinania oznaczników jest częścią eksploatacyjną do samodzielnej wymiany, przez co nie musimy się martwić o spadek jakości nacięcia.

Podsumowując Letatwin LM-550A to w pełni profesjonalna drukarka do oznaczników, dzięki której oznaczanie przewodów nie będzie już nigdy stanowiło problemu a wydrukowane oznaczniki będą najwyższej jakości w przystępnej cenie.

 

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera