ERGOM

Narzędzia ręczne odpowiedniej jakości, są niezwykle istotne dla komfortu, bezpieczeństwa pracy oraz efektów jej wykonania. Nie mniej istotny jest czas, jaki musi zostać poświęcany na wykonanie tejże pracy. Biorąc pod uwagę wymagania Klientów, Ergom wprowadził nową profesjonalną linię narzędzi ręcznych - PTools, które wykonane są tak, aby podnieść wydajność wykonywanych prac oraz ich efektywność. Narzędzia ręczne są niezbędne przy wykonywaniu większości prac usługowych, serwisowych czy też montażowych. Używając do ich wykonania narzędzi z linii  profesjonalnej PTools nie tylko zaoszczędzamy pieniądze, skracamy czas wykonania, ale również podnosimy jakość wykonywanych połączeń.

 

Im mniej siły wymaga narzędzie do wykonania pracy, tym mniejsze napięcie mięśni dłoni i przedramienia, a tym samym mniejsze ryzyko ich przeciążenia. Dlatego narzędzia linii profesjonalnej PTools wyposażono w specjalny mechanizm oraz strukturę kinematyczną które zmniejszającą siłę ludzkich mięśni niezbędną do wykonania pracy. Przykładem takiego rozwiązania jest odcinak KTP 38 T który dzięki rozsuwanym rękojeściom pozwala znacznie zredukować siłę niezbędną do odcięcia kabla. Dodatkowym atutem tego odcinaka jest „łamana” górna rękojeść umożliwiająca łatwe odcinanie kabli w trudno dostępnych miejscach.

                                                                       

Zdjęcie: Odcinak KTP 38 T – maksymalny zakres odcinania  kabla Al. lub Cu to 38 mm

 

Narzędzia linii profesjonalnej PTools posiadają optymalną szerokość chwytu, czyli miejsca, w którym ludzka ręka może przenosić największą siłę z jak najmniejszym wysiłkiem. Mają one uchwyt tak ukształtowany, że zarówno mężczyźni jak i kobiety znajdą natychmiast wygodny jednoręczny chwyt na rękojeści narzędzia. Wygodny chwyt wraz ze specjalnie dobranym przełożeniem narzędzia  sprawiają, że niezbędna siła mieści się w możliwości ludzkiej dłoni. Możliwość zastosowania oburęcznego chwytu w końcowej fazie pracy dodatkowo zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy narzędziami linii profesjonalnej PTools. Rozłożenie siły jakiej musi użyć obsługujący na dwie ręce, zmniejsza napięcie mięśni dłoni i przedramienia, które są najbardziej narażone na kontuzje i urazy podczas długotrwałej pracy.

Przykładem tak skonstruowanego narzędzia jest praska PZP 16RL/6KT/0,08-16, która umożliwia w bez wysiłkowy sposób zaciskanie szerokiego zakresu końcówek tulejkowych izolowanych i nieizolowanych, w jednym gnieździe zaciskającym. Praska dostosowuje siłę niezbędną do zaciśnięcia w zależności od przekroju zaciskanej końcówki. Wydłużone rękojeści pozwalają na dodatkowe zredukowanie użytej siły dzięki możliwości dwuręcznego chwytu w trakcie zaciskania, a zintegrowany z narzędziem pozycjoner podnosi komfort wykonywanej pracy.

 

Zdjęcie: Praska PZP 16RL

Narzędzia linii profesjonalnej PTools posiadają ergonomiczne rękojeści, wykonane z odpowiedniej jakości materiałów gwarantujących jak najlepsze właściwości dotykowe oraz prawidłowy współczynnik tarcia. Eliminuje to nadmierne napięcie mięśni i zabezpiecza przed urazami w trakcje pracy. Kształt rękojeści gwarantuje rozłożenie obciążenia i siły chwytu na całą dłoń i na cztery palce. Powierzchnie rękojeści nie posiadają ostrych krawędzi ani wystających elementów mogących powodować urazy czy dyskomfort w trakcie pracy.

Przykładem takiego projektu jest stripper SNP 0,03-16 który dzięki zaprojektowaniu rękojeści w sposób opisany powyżej umożliwia łatwe i powtarzalne zdejmowanie izolacji z przewodów, zapewniając jednocześnie obsługującemu wysoki komfort pracy.

Zdjęcie: Stripper SNP 0,03-16 – zakres zdejmowania izolacji od 0,03 do 16 mm2

Odpowiedni ciężar i wyważenie narzędzi linii profesjonalnej PTools dodatkowo podnosi komfort wykonywanej pracy.

Najlepiej widoczne to jest na przykładzie praski PZP 6 C/0,25-6. Pistoletowy uchwyt umożliwia szybkie i pewne „ułożenie” narzędzia w dłoni, a odpowiednie umiejscowienie jego środka ciężkości zapewnia komfortowe i powtarzalne zaciskanie końcówek tulejkowych izolowanych i nieizolowanych, w każdej pozycji narzędzia i w każdych warunkach. Dzięki zastosowaniu czołowego gniazda zaciskającego narzędzie automatycznie dopasowuje się do przekroju zaciskanej końcówki.

Zdjęcie: Praska PZP 6 C/0,25-6 – zakres zaciskania od 0,25 do 6 mm2

Praski zaciskowe linii profesjonalnej PTools wyposażone są w mechanizm zapadkowy zapewniający powtarzalność zaciskania końcówek na przewodzie, jak również to, że proces zaprasowania nie zostanie przerwany przed jego zakończeniem. Jednocześnie w przypadku nieprawidłowego ułożenia końcówki kablowej z przewodem w gnieździe praski i zaciśnięcia szczęk, istnieje możliwość ich odblokowania.

Przykładem tak skonstruowanego narzędzia jest praska PZP 10/0,14-10. Zastosowany w niej mechanizm zapadkowy zaczyna działać już po lekkim naciśnięciu na rękojeść ruchomą, nie pozwalając na rozwarcie rękojeści jeżeli proces zaciskania nie został przeprowadzony do samego końca. Umożliwia on pewne i powtarzalne zaciskanie końcówek tulejkowych izolowanych i nieizolowanych. W przypadku pomyłki przy wyborze gniazda zaciskającego istnieje możliwość odblokowania narzędzia poprzez przesunięcie małej dźwigni znajdującej się u nasady rękojeści ruchomej po jej wewnętrznej stronie i jej rozwarcie umożliwiając włożenie końcówki we właściwe gniazdo zaciskające. Umiejscowienie tejże dźwigni jest tak dobrane że musi to być działanie świadome i nie może być w żadnym razie wykonane przez obsługującego przypadkowo. Wpływa to na powtarzalność i wysoką jakość wykonywanych zaciśnięć.


Zdjęcie: Praska PZP 10/0,14-10 – zakres zaciskania od 0,14 do 10 mm2

 

Ergonomicznie zaprojektowane, wykonane z materiałów o odpowiedniej jakości, profesjonalne narzędzia linii profesjonalnej PTools potrafią uchronić przed urazami mogącymi powstać w trakcie pracy. Ich konstrukcja i design sprzyjają zwiększeniu produktywności i zadowolenia obsługujących oraz czynią pracę łatwiejszą i bezpieczniejszą. Szeroka oferta tych narzędzi wprowadzona przez Ergom została tak dobrana, aby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Stopień komfortu i bezpieczeństwa to jest to, czym wyróżniają się narzędzia zaciskowe linii PTools!

 

 

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera