PXF

PXF Lighting – polski producent oświetlenia – wprowadził do oferty nową oprawę oświetleniową POKER Q LS LED.

 POKER Q LS LED zaprojektowany został z uwzględnieniem intuicyjnej obsługi – zarówno na poziomie montażu, jak i eksploatacji. System umożliwia aranżację oświetlenia poprzez zastosowanie pojedynczych opraw, ale przede wszystkim służy do budowania długi ciągów oświetleniowych.

ZALETY POKER Q LS LED – ANALIZA PRZYPADKU

Chcąc przedstawić zalety  systemu POKER Q LS ED posłużymy się projektem oświetlenia sali sprzedaży o powierzchni 710m2. Powierzchnia ta wymaga oświetlenia zarówno ciągów komunikacyjnych pomiędzy regałami ekspozycyjnymi, jak i oświetlenia towarów umieszczonych na półkach. Projektant oświetlenia zdecydował, że optymalnym rozwiązaniem będzie stworzenie linii świetlnych rozmieszczonych na środku szerokości sklepowych uliczek.

TRZY DŁUGOŚCI OPRAW

Stosując oprawy POKER Q LS LED dostosowanie długości linii świetlnej do długości sklepowych alejek nie stanowi problemu. Oprawy dostępne są w trzech długościach: 1132mm, 1692mm, 2812mm.

 

RÓŻNE RODZAJE OPTYKI

Podczas projektowania należy uwzględnić wymagania inwestora i najemcy. Szczególną staje się kwestia rozsyłu światła realizowanego przez oprawy oświetleniowe. Korzystając z oferty produktów POKER Q LS LED do dyspozycji są cztery rodzaje optyki: SYM 60, SYM90, ASYM, DA.

 

SZYBKI I ŁATWY MONTAŻ

Istotną cechą opraw łączonych w linie świetlne jest łatwość ich montażu. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia inwestora ponoszącego koszty instalacji linii świetlnych. Prostota montażu skraca czas, co przekłada się na niższe koszty. Jednocześnie uniwersalny system połączeń wspólny dla modułów i akcesoriów dostępnych w systemie POKER Q LS LED ogranicza konieczność częstego korzystania z instrukcji montażu.

 MODUŁY PUSTE

Znacznym ułatwieniem podczas projektowania oraz montażu opraw jest możliwość wydłużania linii świetlnej jako ciągu opraw z uwzględnieniem miejsc, gdzie oświetlenie może mieć niższe natężenie. System POKER Q LS LED zawiera tzw. moduły puste – są to elementy, które wstawia się pomiędzy oprawy.

 

Moduły puste charakteryzują się spójnym wyglądem, jednak nie są wyposażone w moduły świecące. Moduły posiadają okablowanie przelotowe - dzięki temu linia świetlna nie jest dzielona i  pod względem elektrycznym oraz wizualnym stanowi ciągłość. Wykorzystanie modułów pustych to sposób na zmianę równomierności natężenia oświetlenia na etapie projektowania. Pozwalają na pewną elastyczność projektową i dostępne są w trzech długościach.

 MODUŁY Z PROJEKTORAMI

Praktyka pokazuje, że pewne obszary regałów muszą być doświetlone w sposób indywidualny. Wśród akcesoriów systemu POKER Q LS LED dostępne są moduły puste z projektorami. Zaletą jest zastosowanie projektorów doświetlających umieszczonych w linii świetlnej. Istotną cechą takiego rozwiązania stanowi okablowanie przelotowe – projektory zasilane są tym samym obwodem co linia świetlna i nie wymagają dodatkowego okablowania. Możliwość regulacji kierunku strumienia świetlnego odbywa się na bieżąco podczas eksploatacji. Projektory nie wymagają osobnych linek montażowych ani dedykowanych szynoprzewodów. Umieszczone są w zasięgu dostępności dla obsługi sklepu. Oferta PXF Lighting zawiera dwie długości takich elementów:  moduł 1x L = 300mm z jednym projektorem POINT LED oraz moduł o długości 600mm z dwoma projektorami POINT LED.

Projektory mogą być ustawiane w zakresie obrotu 350 stopni oraz regulowane w pionie w zakresie 0 -90 stopni. Zatem podczas eksploatacji w łatwy sposób można zmienić kierunek snopu światła. Jednym z zastosowań, obok doświetlania regałów od czoła, jest możliwość aranżacji oświetlenia nad tzw.: wyspami handlowymi. Zwyczajowo wyspy znajdują się na środku alejek, a projektory ulokowane nad nimi w ramach linii świetlnej pozwalają na dokładne oświetlenie obszarów ekspozycji.

Projektory POINT LED dostępne są w różnych wariantach mocy, kątów rozsyłu, temperatury barwowej. Do specjalnych zastosowań dostępne są wersje POINT LED SPECIAL, które charakteryzują się podwyższonym współczynnikiem oddawania barw oraz barwą światła dostosowaną do oświetlenia konkretnego rodzaju asortymentu, np.: chleba, mięsa, ryb, odzieży, itp. Dowiedz się więcej o projektorach POINT LED >>KLIKNIJ<<. 


Linia świetlna POKER Q LS LED wykorzystująca oprawy POKER Q LS LED oraz moduł pusty i moduł pusty z projektorem POINT LED

ŁĄCZNIKI KĄTOWE

Może się zdarzyć, że linia świetlna powinna przebiegać ponad alejką, która zakręca pod kątem 90 stopni. Projektując oświetlenie z wykorzystaniem POKER Q LS LED można użyć akcesoriów w postaci łączników kątowych: lewego lub prawego. Wówczas kształt linii może w uproszczeniu przypominać wijącego się węża.

 

WYMIERNE KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z ZASTOSOWANIA SYSTEMU POKER Q LS LED

Poniżej znajdują się dwa projekty oświetlenia wykonanego w oparciu o linie świetlne.

Projekt nr 1 – oprawy liniowe na tradycyjne źródła światła T8

Obliczenia wykonane przez projektanta odzwierciedlają stan rzeczywisty zastany w obiekcie, który podlegać będzie modernizacji oświetlenia. Przykład ten może być również argumentem przeciwko montażowi tańszych, ale mniej wydajnych opraw na źródła tradycyjne w nowych obiektach.

 
Projekt 1 - kalkulacje natężeń oświetlenia

Projekt nr 2 – oprawy POKER Q LS LED połączone w linie świetlne

Obliczenia wykonane zostały w oparciu o parametry dostępnych w ofercie PXF Lighting opraw o mocach 37W i 61W.

 
Projekt 2 - kalkulacje natężeń oświetlenia

Porównanie oświetlenia z projektu 1 z projektem 2

WNIOSKI:
Oświetlenie wnętrza zrealizowane poprzez zastosowanie wydajnych opraw POKER Q LS LED przekłada się na:

  • Zakup mniejszej liczby opraw (79 sztuk POKER Q LS LED zamiast 145)
  • Niższe zużycie energii
  • Wyższą wydajność świetlną
  • Długą żywotność L80B10 > 72 000h
  • Bezobsługową eksploatację
  • Szybki zwrot kosztów inwestycji w modernizację oświetlenia

Obejrzyj film - łączenie elementów systemu POKER Q LS LED w linię świetlną

 

 Oprawa oświetleniowa POKER Q LS LED - zobacz ofertę opraw na stronie producenta

 

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera