PXF

PXF Lighting jest polskim producentem opraw oświetleniowych. Początek działalności sięga roku 1994 – od tego momentu firma nieprzerwanie rozwija procesy wytwarzania sprzętu oświetleniowego, którego jakość jest doceniana na rynkach całego świata.

PXF Lighting posiada własny zakład produkcyjny umożliwiający obróbkę mechaniczną stali i aluminium, obróbkę termiczną tworzyw sztucznych, a także lakiernię. Zautomatyzowane linie produkcyjne o wysokiej wydajności i dużej precyzji są nieustannie rozbudowywane i modernizowane, aby wytwarzać produkty według wciąż zmieniających się standardów.

Z punktu widzenia techniki świetlnej istotnym elementem jest własne, profesjonalne laboratorium oraz wewnętrzny Dział Wdrożeń. Specjaliści wykorzystują nowoczesne oprogramowanie do komputerowego wspomagania projektowania. Prototypowanie produktów odbywa się obecnie z wykorzystaniem drukarek 3D. Jednak nie zawsze tak było – początki działalności sprzed ponad ćwierćwiecza przypadły na czas ograniczonych możliwości. Ewolucja od deski kreślarskiej do symulacji komputerowych odbyła się w PXF Lighting bardzo płynnie, a rozwój i wzrost dostępności technologii był implementowany w naszej fabryce. Zdobyta w ten sposób wiedza jest wykorzystywana na co dzień w podejmowaniu różnych decyzji projektowych dotyczących cyklu życia produktów jak i ich doskonalenia. Dzięki obranej wiele lat temu ścieżce rozwoju PXF Lighting stał się jednym z wiodących polskich producentów oświetlenia posiadającym nowoczesne zaplecze produkcyjne, doświadczenie i know-how. Wieloletnia współpraca z wieloma kontrahentami w Polsce, Europie oraz w regionach po drugiej stronie globu świadczy o wysokiej jakości produktów i usług.

Produkcja opraw oświetleniowych jest główną, ale nie jedyną gałęzią działalności. PXF Lighting świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego na wszystkich etapach przedsięwzięć budowlanych związanych z oświetleniem. Wykwalifikowani pracownicy wykonują kompleksowe projekty oświetleniowe w oparciu o wytyczne inwestora i architekta, a także zgodne z obowiązującymi normami. Tworzymy systemy sterowania oświetleniem wchodzące w skład automatyzacji obiektów zgodnie z założeniami inteligentnych budynków. Oprawy PXF Lighting mogą być wyposażane w podzespoły umożliwiające konfigurację systemów oświetleniowych zorientowanych na człowieka określanych mianem HCL. Są to rozwiązania zgodne z dobowym rytmem aktywności ludzi, co przekłada się na zwiększenie wydajności pracy w biurach, tempa regeneracji organizmów pacjentów w jednostkach opieki medycznej oraz zwiększeniu komfortu korzystania z pomieszczeń.

Stosowana przez PXF Lighting technologia LED wpływa korzystnie na energooszczędność i obniżenie kosztów eksploatacji oświetlanych obiektów. Markowe podzespoły renomowanych producentów wykorzystywane w produkcji opraw oświetleniowych zapewniają długą, bezobsługową eksploatację. Nasi specjaliści służą pomocą podczas modernizacji biurowców, magazynów, hal produkcyjnych, szpitali i innych obiektów wyposażonych w oświetlenie starego typu. Współpraca taka pozwala Państwu na osiągnięcie wymiernych korzyści w postaci oszczędności utrzymania obiektu w ciągłej eksploatacji przy jednoczesnym zmniejszeniu wydatków na energię elektryczną. Zapewniamy zwrot z inwestycji poparty wyliczeniami zużycia energii na podstawie realnych danych dotyczących konkretnych pomieszczeń w zarządzanych przez Państwa budynkach. Wiedza oraz dostępność produktów z szerokiej oferty opraw oświetleniowych umożliwiają stworzenie kompleksowego projektu oświetlenia zapewniającego wydajność, długą żywotność eksploatacyjną i estetykę dopasowaną do charakteru i przeznaczenia wnętrz. Katalog produktów PXF Lighting obejmuje:

Oprawy systemowe

Oprawy wnętrzowe

Oprawy kasetonowe

Downlight

Plafoniery

Projektory i szynoprzewody

Oprawy architektoniczne

Oprawy przemysłowe

Oprawy szczelne

Oprawy specjalne - neutralizatory drobnoustrojów. W ofercie dostępne są produkty:
VIRUS XL
VIRUS 215
POKER UV

Jako producent PXF Lighting jest w stanie wprowadzać odpowiednie modyfikacje i personalizacje opraw oświetleniowych pod konkretne wymagania. Począwszy od zmiany koloru wykończenia (dowolny kolor z palety RAL), poprzez zmianę parametrów świetlnych, aż po indywidualne projekty opraw oświetleniowych tworzone na specjalne zamówienie i pod konkretne zastosowanie.

Od 2008 roku PXF Lighting posiada certyfikat ISO 9001 potwierdzający działanie zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością akredytowany okresowymi audytami niezależnych i uprawnionych jednostek certyfikujących.

Przedsiębiorstwo produkcyjne PXF Lighting jest firmą z polskim kapitałem posiadającą fabrykę na Mazowszu oraz 10 oddziałów regionalnych na terenie Polski. Eksportuje produkty do 60 krajów na całym świecie. Współpracuje z sieciami hurtowni elektroinstalacyjnych, biurami projektowymi i architektonicznymi, firmami zajmującymi się instalacją i finansowaniem.

Od ponad 25 lat działalności prowadzi wewnętrzne badania i rozwija technologię wytwarzania opraw oświetleniowych. Posiada w swoim dorobku zastrzeżone wzory patentowe z zakresu techniki świetlnej. Jednym z ważnych elementów odpowiedzialnych za dystrybucję światła w oprawach oświetleniowych są układy optyczne. Teoretyczna i wypracowana doświadczalnie znajomość zagadnień pozwoliła na ewolucję oferty produktów z klasycznymi źródłami światła do wytwarzania nowoczesnych opraw LED. Czerpiąc z praktyki najlepsze właściwości prostej optyki zaadaptowane zostały do nowych źródeł. W oparciu o pomiary laboratoryjne, testy i analizy udostępniamy wysokowydajne oprawy oświetleniowe nowej generacji wyposażone w dedykowane, opracowane wewnątrz firmy układy optyczne, do których należą:

 Klosze OPAL

Klosze MPRM

Rastry PAR

Minirastry PAR

Szczegółowe informacje dotyczące oferty produktów znajdują się na stronie: PXF LIGHTING - OFERTA PRODUKTÓW

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera