PXF

LATTE LED
nowoczesna oprawa oświetlenia ogólnego

LATTE LED to nowoczesna oprawa oświetleniowa, której stworzenie obejmowało wszystkie etapy projektowania począwszy od parametrów świetlnych poprzez konstrukcję aż po kształt. Ideą przyświecającą wdrożeniu LATTE LED było udostępnienie nowego produktu należącego do klasycznych rozwiązań oświetleniowych przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości, trwałości i dobrym stosunku ceny do jakości. 

 

Parametry świetlne – wysokie wartości atrybutów technicznych

Oprawa wyposażona została w diody LED renomowanych producentów. Charakteryzują się one niskim spadkiem strumienia świetlnego w czasie L80 oraz niskim wskaźnikiem degradacji na poziomie B10. Żywotność eksploatacyjna dla takich parametrów przekracza 72 000h. Przekłada się to w sposób bezpośredni na długą, bezobsługową eksploatację, a także szybki zwrot inwestycji. Energooszczędne źródła LED wspomagane są markowymi podzespołami elektronicznymi. 


Przykład montażu nastropowego oprawy LATTE LED

Konstrukcja – prosta forma i estetyczny kształt

Wygląd oprawy nawiązuje do klasycznych rozwiązań oświetlenia ogólnego z kloszem podłużnym. Nowoczesne materiały użyte do produkcji LATTE LED zapewniają długą eksploatację bez potrzeby ingerencji administratora obiektu. 

Boczki oprawy wykonane zostały metodą termowtrysku. Do ich wytwarzania używany jest specjalny granulat kopolimeru poliwęglanu, akrylonitrylu, styrenu, akrylanów dostarczany przez światowego lidera w zakresie wytwarzania tworzyw. Kontrola jakości i wysoka powtarzalność uzyskane zostały dzięki produkcji na automatycznej linii obróbki tworzyw sztucznych działającej w zakładzie PXF Lighting. Kształt boczków to nawiązanie do prostych kształtów, a jednocześnie linie przetłoczeń nadające lekkości i nowoczesności. Wygląd oprawy spełnia warunek ponadczasowości, ponieważ nie nawiązuje do przemijających trendów. LATTE LED staje się neutralnym wyposażeniem wnętrza, ponieważ tego typu oświetlenie ma jedno podstawowe zadanie – dostarczenie światła sztucznego bez eksponowania się w pomieszczeniu.

Wewnętrznie ryflowany klosz oprawy cechuje nie tylko specjalny kształt przekroju. Ważniejszym elementem jest transmisja światła i przezierność przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego wyglądu. Klosz powstał w wyniku badań laboratoryjnych kilkudziesięciu prototypów wytworzonych specjalnie na potrzeby tego produktu. Pozornie nieznaczne różnice w składzie i ziarnistości powierzchni świecącej mają znaczny wpływ na dystrybucję światła, dlatego specjaliści poświęcili wiele czasu i uwagi własnościom materiałowym tego klosza. 

Podstawa oprawy wykonana została z blachy stalowej poddanej procesowi składającemu się z serii kąpieli odtłuszczająco-zabezpieczających. W standardzie malowanie elektrostatyczne polega na nałożeniu warstwy w kolorze białym, lecz na zamówienie istnieje możliwość zmiany na dowolny kolor z palety RAL.

Oprawa LATTE LED jest pierwszą nową oprawą, której farba nakładana jest w nowej lakierni proszkowej zainstalowanej w fabryce PXF Lighting. 

W rezultacie obliczeń, symulacji komputerowych i badań laboratoryjnych konstruktorzy zaprojektowali specjalne elementy stanowiące podstawę płytek PCB, na których umieszczane są źródła LED. Optymalny kształt i nachylenie to właśnie wynik procesu projektowania – biorąc produkt do ręki nie zdajemy sobie sprawy jak wiele prób zostało wykonanych, żeby osiągnąć pożądany efekt.

 

Zbliżenie na boczek oprawy LATTE LED oraz klosz OPAL

Różne warianty produktu

W ofercie PXF Lighting dostępne są dwie wersje oprawy LATTE LED o stopniach szczelności IP40 lub IP44. Każda z wersji posiada 3 długości i 3 moce:

  • 565mm – 13W
  • 1060mm – 26W
  • 1555mm – 39W

Do wyboru pozostają barwy światła:

  • 3000K
  • 4000K

Oprawy LATTE LED charakteryzuje lekkość konstrukcji oraz łatwy montaż:

  • natynkowy
  • zwieszany (1szt. zawieszenia elektrycznego i 3szt. zawieszeń zwykłych)

Szczegółowe parametry dostępne na stronie: LATTE LED - PXF Lighting

 

Dostępne są trzy długości opraw LATTE LED

Oprawa pojedyncza i systemy oświetleniowe

Istnieje możliwość wyposażenia LATTE LED w elementy sterowania oświetleniem. Wówczas pojedyncza oprawa należeć będzie do zintegrowanego systemu zarządzania obiektem umożliwiającego dopasowanie oświetlenia do pory dnia, automatycznej zmiany stanu obecności użytkowników w pomieszczeniach oraz zmianę natężenia w zależności od nasłonecznienia wnętrza. Są to coraz częściej stosowane rozwiązania z zakresu inteligentnych budynków, a możliwości i wybór stopnia automatyzacji nie stanowią obecnie problemu. 

LATTE LED - montaż natynkowy

 Ze względu na energooszczędność zaleca się wymianę opraw świetlówkowych na oprawy LED. Wykorzystując do tego celu oprawę LATTE LED zamiana starego oświetlenia jest łatwa do przeprowadzenia. Dla wielu inwestorów ważnym jest, aby maksymalnie uprościć prace montażowe. Standardowe długości pozwalają na instalację dokładnie w tym samym miejscu, często bez konieczności odnawiania pomieszczeń.

Zaprojektowana według oczekiwań naszych klientów oprawa oświetleniowa LATTE LED cieszy się dużym zainteresowaniem na wielu rynkach sprzedaży. Stanowi proste i efektywne rozwiązanie oświetlenia ogólnego. 

LATTE LED - montaż zwieszany

 

______________________________________________________________________________________________________

KLIKNIJ >> Obejrzyj film o LATTE LED << KLIKNIJ
_______________________________________________________________________________________________________

Szczegółowe parametry dostępne na stronie: LATTE LED - PXF Lighting

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera