EATON

                                                       

 

 

Ochrona przeciwprzepięciowa

Firma Eaton posiada szeroką gamę urządzeń i zabezpieczeń przeciwprzepięciowych, które zaspokoją Twoje potrzeby, od zastosowań domowych po przemysłowe. Pomagają one ograniczyć kosztowne awarie i chronią wrażliwy sprzęt elektroniczny przed szkodliwymi skutkami przepięć spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, zakłócenia linii zasilania czy przepięcia spowodowane wadliwą pracą urządzeń.

Kompletny zestaw zabezpieczeń przeciwprzepięciowych od jednego, zaufanego producenta

Wraz z rozwojem technologii poprawia się bezpieczeństwo i niezawodność urządzeń oraz instalacji elektrycznych w budynkach. Jednak zwiększająca się zależność od technologii zwiększa ryzyko uszkodzeń sprzętów elektrycznych czy instalacji fotowoltaicznych, spowodowanych przepięciami.

Jeśli korzystasz z zabezpieczeń Eaton do ochrony instalacji elektrycznych, możesz polegać na nas również w zakresie kompleksowej ochrony przeciwprzepięciowej – ograniczników przepięć

Poznaj nasze produkty:

 

 

 

EATON - Marka godna zaufania

Ponad 100-letnia historia Eaton w dostarczaniu urządzeń elektrycznych i systemów dystrybucji energii jest potwierdzeniem naszego doświadczenia w tworzeniu bezpiecznych i niezawodnych produktów.

Pełna zgodność z przepisami

Wszystkie ochronniki przeciwprzepięciowe Eaton są zgodne z aktualnymi, międzynarodowymi normami. Produkty objęte są 2-letnią gwarancją. W przypadku produktów klasy III gwarancja może być rozszerzona. Sprawdź szczegóły w serwisie Eaton.

Podział urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa urządzenia ochrony przeciwprzepięciowej składają się z systemów odrębnych elementów. Każdy z nich został zaprojektowany dla różnych rodzajów instalacji elektrycznej w domu wolnostojącym lub budynku mieszkalnym. Obejmują one rozwiązania dla rozdzielnicy głównej, podrozdzielnic, jak i urządzeń końcowych.

Asortyment ochrony przeciwprzepięciowej Eaton jest przeznaczony do ochrony urządzeń podłączonych do zasilania prądem stałym oraz zmiennym – na przykład w domach z instalacjami fotowoltaicznymi.

 

Typ 1 – urządzenia chroniące przed skutkami bezpośredniego wyładowania atmosferycznego w instalację, budynek lub instalację odgromową

Przeznaczone do rozładowywania napięć wywołanych piorunem, rozprzestrzeniających się od przewodu uziemiającego do przewodów sieciowych.

Typ 2 - urządzenia chroniące przed przepięciami łączeniowymi i komutacyjnymi, spowodowanymi przez rozruch urządzeń i pośrednie wyładowania piorunowe

Ograniczniki przepięć (SPD) typu 2 zostały zprojektowane dla wszystkich instalacji elektrycznych o niskim napięciu. Są instalowane w każdej rozdzielnicy elektrycznej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się przepięć w instalacji.

 

Typ 1/2 -  połączenie typu 1 i 2

Po stronie AC najczęściej stosowanym ogranicznikiem przepięć jest urządzenie typu 1/2, zapewniające kompleksową ochronę przepięciową.

Budynki wyposażone w instalację fotowoltaiczną należy wyposażyć w ograniczniki przeciwprzepięciowe, realizując ustawowy wymóg ochrony przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Sprowadza się to do montażu ogranicznika przeznaczonego dla takiej instalacji, np. serii Eaton SPPV typu 1/2 lub 2. Wybór zależy od miejsca montazu paneli, długości przewodów oraz tego czy zamontowana została instalacja odgromowa. 

 

Typ 3 - skuteczna ochrona dla wrażliwych urządzeń elektronicznych

Ten rodzaj zabezpieczeń przeciwprzepięciowych ma niską odporność na silne wyładowania, ale świetnie tłumi przepięcia i obniża je do niskiego poziomu. Przed nimi w pobliżu wrażliwych urządzeń powinien zostać zamontowany co najmniej ogranicznik przepięć klasy II.

Jest on dostępny w wersjach: do montażu w rozdzielnicy lub do montażu bezpośrednio do gniazda elektrycznego.

 

Do pobrania:

Broszura - Ochrona przeciwprzepięciowa instalacji elektrycznych niskiego napięcia

Tabela doboru - Wybierz odpowiednie zabezpieczenia przeciwprzepięciowe dla Twojej instalacji

 

 

                                                                                                                                         

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera