ZAMEL Sp. z o.o.

Z myślą o wszystkich osobach szukających niezawodnych rozwiązań polska firma Zamel stworzyła markę EXTA. Co warto o nich wiedzieć? Zapoznaj się z przykładowymi urządzeniami! Jeżeli chcesz wiedzieć więcej odwiedź stronę: https://zamel.com/pl/exta-automatyka-budynkowa

 

 PBM-01PRZEKAŹNIK BISTABILNY 230V AC

Jeżeli poszukujesz układu dającego możliwość stworzenia „inteligentnych” systemów sterowania oświetleniem - koniecznie przeczytaj o przekaźniku bistabilnym PBM-01. Służy on do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych. Kolejne naciśnięcia dowolnego z przycisków powodują załączenie lub wyłączenie urządzeń podłączonych do zacisków wyjściowych.

Funkcjonalność produktu:
-bistabilne (dwustanowe) sterowanie oświetleniem,
-wyzwalanie układu z przewodu L lub N,
-dwużyłowa instalacja sterująca,
-montaż na szynie TH 35,
-kontrolka napięcia zasilania - dioda LED zielona,
-praca z wieloma przyciskami jednobiegunowymi podświetlanymi,
-wyjście przekaźnikowe,
-jeden styk zwierny o maksymalnej obciążalności 16 A.

 

ZCM-42 - PROGRAMATOR CZASOWY USTAWIANY POPRZEZ Wi-Fi, 2xNO/NC 16A (inrush: 111A/20ms), 230V AC

Kolejnym z urządzeń, które pozwoli na automatyczne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, napędami lub dowolnym innym odbiornikiem energii jest ZCM-42, czyli programator czasowy ustawiany poprzez Wi-Fi. Tzw. zegar pozwoli na tworzenie programów czasowych tygodniowych, astronomicznych i rocznych. Innowacyjna technologia programowania ustawień urządzenia umożliwia konfigurację poprzez łączność wi-fi z poziomu przeglądarki internetowej. Programator oferuje również bateryjne podtrzymanie ustawień zegara czasu rzeczywistego (RTU), dzięki czemu programator zachowuje stabilną pracę w każdych warunkach. ZCM-42 to połączenie innowacyjnych technologii z solidną konstrukcją elektroniki. Dużą zaletą zegara jest prostota i szybkość konfiguracji. Po zaprogramowaniu urządzenia ustawienia można zapisać w pliku i przenieść do kolejnego programatora. Ułatwia to pracę z większymi instalacjami. ZCM-42 jest produktem energooszczędnym - w czasie czuwania urządzenie pobiera niecały wat energii.

Funkcjonalność produktu:
- Możliwość sterowania tygodniowego, astronomicznego i rocznego, wraz z wprowadzonymi wyjątkami (np. dni świąteczne, urudziny, wakacje itp.), zastępuje pracę kilku programatorów jednocześnie.
- Sterowanie w zależności od godziny i dnia tygodnia.
- Bezprzewodowa konfiguracja urządzenia poprzez przeglądarkę internetową z wykorzystaniem technologii Wi-Fi.
- Poprawne odmierzanie czasu w przypadku zaniku napięcia zasilania gwarantuje podtrzymanie bateryjne ustawień programatora realizowane z wykorzystaniem technologii syperkondensatorów.
- Możliwość sterowania ręcznego za pomocą przycisków podłączonych do wejść IN1 i IN2.
- Sterowanie w zależności od godziny wschodu i zachodu słońca.
- Możliwość generowania impulsów sterujących.
- Nie wymaga instalowania jakichkolwiek aplikacji na urządzeniach mobilnych. Współpracuje z każdym urządzeniem wyposażonym w przeglądarkę internetową.
- Urządzenie posiada dwa wbudowane przekaźniki przełączne NO/NC 16A typu inrush - z możliwością krótkotrwałego (przez ok. 20ms) przeciążenia prądem 111A, co wykorzystywane jest przy kontroli odbiorników w postaci oświetlenia LED, napędów, pomp i innych odbiorników RL/RC.
- Możliwość ręcznego przesunięcia obliczonego czasu wschodu i zachodu słońca.
- Możliwość programowania zdarzeń jednorazowych oraz wyjątków.
- ZCM-42 umożliwia zaprogramowanie 80 programów tygodniowych, 80 astronomicznych oraz 80 wyjątków i zdarzeń jednorazowych.
- Możliwość aktualizacji oprogramowania urządzenia (firmware) poprzez łączność bezprzewodową z siecią Wi-Fi posiadającą dostęp do internetu.

 

ZCM-31 - PROGRAMATOR CZASOWY 1-KAN. ASTRONOMICZNY 230V AC

Jeżeli jednak wolimy bardziej klasyczne zegary cyfrowe sięgnijmy zatem po ZCM-31, które służą do realizacji funkcji czasowych w układach automatyki i sterowania. Włączenie/ wyłączenie urządzenia związane jest ze wschodem i zachodem słońca (brzask i zmierzch cywilny). W obliczeniach czasu wschodu i zachodu słońca wykorzystywana jest informacja o współrzędnych geografi cznych miejsca zainstalowania zegara, bieżąca data oraz przesunięcie względem czasu uniwersalnego. Układ oblicza koniec zmierzchu cywilnego, czyli fazę, w której środek tarczy słonecznej znajduje się na 6o kątowych poniżej horyzontu - tarcza słoneczna nie jest widoczna ale niebo podświetlone jest rozproszonym światłem słonecznym. Układ dodatkowo posiada funkcję programowanej przerwy nocnej oraz możliwość przesunięcia wyliczonego czasu wschodu/zachodu słońca w zakresie ±120 min. Konstrukcja obudowy umożliwia zamontowanie układu na szynie TH 35 oraz ewentualne zaplombowanie urządzenia. Konstrukcja układu gwarantuje bateryjne podtrzymanie wszelkich nastaw przy braku napięcia zasilającego.

Funkcjonalność produktu:
- sterowanie w zależności od bieżącej godziny w cyklu astronomicznym,
- podświetlenie wyświetlacza LCD,
- obudowa dwumodułowa z klapką zabezpieczającą,
- montaż na szynie TH 35,
- wejście sterujące IN,
- dwa wyjścia przekaźnikowe o maksymalnej obciążalności 16 A.

 

SRP-01 - STEROWNIK ROLET DOPUSZKOWY PRZEWODOWY

Najczęściej wybieranym przez naszych Klientów urządzeniem jest sterownik rolet dopuszkowy SRP-01. Urządzenie przeznaczone do lokalnego lub/i centralnego sterowania roletami okiennymi lub innymi urządzeniami napędzanymi silnikami jednofazowymi 230 V~. Może pracować jako sterownik niezależny lub być łączony w sekcje. Urządzenie posiada wbudowane tryby komfortowe - górny i dolny (możliwość zapamiętania położenia rolety).

Funkcjonalność produktu:
- przeznaczony do przewodowego sterowania napędami rolet okiennych, markiz, bram (silniki elektryczne jednofazowe 230V~),
- urządzenie energooszczędne, przystosowane do pracy ciągłej,
- możliwość współpracy z systemem exta free poprzez sterownik rolet dopuszkowy centralny SRP-03, 
- wejścia sterowania lokalnego i centralnego,
- urządzenie energooszczędne, przystosowane do pracy ciągłej,
- łatwy montaż w puszcze instalacyjnej (fi60 mm),
- możliwość współpracy z dowolnym łącznikiem żaluzjowym (nie wyposażonym w elementy podświetlające). 

 

SRM-11 - STEROWNIK ROLET UNIWERSALNY MODUŁOWY 230V AC

Urządzeniem które również pozwala sterować roletami okiennymi lub innymi urządzeniami napędzanymi silnikami jednofazowymi 230 V jest sterownik rolet modułowy SRM-11. Jego zaletą jest możliwość montażu na szynie TH 35.

Funkcjonalność produktu:
 - sterowanie prowadzone lokalnie lub centralnie za pomocą przycisków,
-  programowanie dwóch niezależnych ustawień komfortowych (dolnego i górnego) oraz maksymalnego czasu ruchu rolety,
- może pracować jako sterownik niezależny lub być łączony w sekcje.
- wejście sterowania centralnego umożliwia zablokowanie rolety w pozycji zamkniętej lub otwartej.
- możliwość współpracy z systemami alarmowymi oraz dodatkowymi urządzeniami takimi jak stacja pogodowa, czujnik natężenia oświetlenia, czujnik deszczu, zegary sterujące,
- sygnały wyzwalające są impulsami z linii N (dzięki temu w przypadku rozbudowanej instalacji ze sterowaniem centralnym poszczególne sterowniki mogą być zasilane z różnych faz przy zachowaniu wspólnej linii N).

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera