SONEL

Jak wykonywać pomiary rezystancji uziemienia?

Wykorzystywana powszechnie na świecie metoda techniczna pomiaru rezystancji uziemienia kładzie nacisk na metodykę pomiaru oraz umiejętności i wiedzę pomiarowca o badanym uziemieniu, bez czego nawet najlepszy miernik nie zagwarantuje właściwych wskazań. Z drugiej jednak strony nawet najlepszy i najbardziej obeznany z tematem pomiarowiec nie wykona takich pomiarów w sposób właściwy, jeśli do zastanej sytuacji źle dobierze miernik czy wyposażenie. Zatem gwarancją poprawnie wykonanych pomiarów rezystancji uziemienia jest zarówno wiedza, jak i właściwy miernik wraz z niezbędnym osprzętem.

 

Eksperci SONEL w opisywanych przykładach przedstawiają funkcje mierników oraz ich parametry, z założeniem, że układ pomiarowy został zbudowany zgodnie z teorią właściwą dla danej metody.

 

CZYTAJ

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera