ABB

Przyszłościowa technologia styczników AF firmy ABB 

   Najnowsza technologia zastosowana w stycznikach AF związana ze sterowanymi elektronicznie cewkami to najnowszy standard ABB. Zapewnia ona wiele korzyści w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami, a w połączeniu z bogatą ofertą produktów firmy ABB gwarantuje za każdym razem optymalną konfigurację.

Układ elektroniczny w styczniku AF nieustannie monitoruje prąd i napięcie doprowadzane do cewki. Stycznik jest obsługiwany bezpiecznie w stale  optymalizowanym stanie, dzięki czemu jest niemal bezgłośny. Należy zapobiegać przerwom w działaniu na skutek wahań napięcia. Stycznik AF działa poprawnie w niestabilnych sieciach zasilających, co stanowi istotny postęp w dziedzinie sterowania silnikami i przełączania zasilania. Zapady, przysiady i przepięcia nie są już groźne. Stycznik AF przeciwdziałaprzestojom.

Styczniki AF są przystosowane zarówno do sterowania prądem przemiennym, jak i stałym. Mimo to w porównaniu z konwencjonalnym asortymentem łączną liczbę wariantów produktu zredukowano o 90%. Do pokrycia zakresu od 24 V AC / 20 V DC do 500 V AC/DC wystarczają tylko cztery cewki. W przypadku konwencjonalnych styczników do rożnych napięć sieciowych potrzebne są rożne styczniki. Dzięki szerokiemu zakresowi pracy stycznika AF może on działać tak samo skutecznie w Europie, jak i w Azji czy Ameryce Północnej. Głowna cewka stycznika AF jest przystosowana do napięć z zakresu 100–250 V AC/DC, 50/60 Hz. Upraszcza to logistykę po stronie klientów oraz pozwala obniżyć koszty związane z przechowywaniem i administracją.

W przypadku konwencjonalnych styczników zaleca się stosowanie zewnętrznego ochronnika przepięciowego, którego koszt może być równy nawet połowie kosztu samego stycznika. W technologii AF za opanowanie udaru odpowiada sam stycznik, a udar nigdy nie dociera do obwodu sterującego. Jeden element mniej i od razu jest trochę prościej. Ogranicznik przepięć jest fabrycznie montowany w całej serii AF.

Styczniki z serii AF idealnie nadają się do rozruchu silników i rozwiązań, w których przestrzeń jest ograniczona. Dzięki kompleksowemu asortymentowi akcesoriów i zestawów łączeniowych można stworzyć dowolny system do rozruchu silnika i zaoszczędzić przy tym czas potrzebny do montażu.

Stycznik AF ma kompaktowe wymiary — jego szerokość zmniejszono nawet o 30% dzięki 80-procentowej redukcji poboru mocy przez cewkę.
Wzajemnie sprzężone pary nawrotne nie wymagają odstępu między stycznikami, więc w szafach i innych obudowach można zmieścić więcej aparatury – można konstruować mniejsze szafy i transformatory o bardziej zwartej budowie

Do ochrony silników przed przeciążeniami i zanikami fazy można stosować przekaźniki przeciążeniowe termiczne (o klasie wyzwalania 10) lub przekaźniki przeciążeniowe elektroniczne (o klasie wyzwalania 10E, 20E i 30E w tym samym przekaźniku). Elastyczne styki pomocnicze 1-, 2- i 4-biegunowe do montażu od przodu lub od tyłu są dostępne do 96 A. Co więcej, do styczników od 116 do 2850 A można przyłączyć nawet 2 montowane z boku styki pomocnicze przy zachowaniu tej samej szerokości stycznika. Zaciski przyłączeniowe cewki, blokady mechaniczne i elektryczne oraz elektroniczne przekaźniki czasowe można łatwo podłączać dzięki zastosowaniu mocowania zatrzaskowego. W przypadku styczników do 96 A można wybrać dowolny sposób dostępu do zacisków cewki: od góry, od dołu, od góry i od dołu lub od przodu. Zaciski główne styczników od AF116 do AF2650 znajdują się w ich tylnej części, co ułatwia podłączanie do szyn łączeniowych. Takie rozwiązanie ułatwia ponadto przegląd i konserwację styków w modelach od AF400 w górę.

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera