06 czerwiec 2019

Fotowoltaika w Librze!

Z wielką przyjemnością przekazujemy informację, iż firmy Libra z Bielska-Białej i Emiter z Katowic, wspólnie uruchomiły demonstracyjną instalację fotowoltaiczną.

Instalacja zbudowana została na elewacji budynku nowopowstałego oddziału Libry w Oświęcimiu i posiada moc 1,5kW. Bazowy element będący generatorem fotowoltaicznym, zbudowany został z sześciu paneli polikrystalicznych o mocy 280Wp, firmy Canadian Solar. Sercem instalacji jest falownik firmy Zeversolar będącej częścią grupy SMA.  Dodatkowo instalacja zawiera odpowiednie zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, a wszystkie pozostałe komponenty wykorzystane do jej budowy są dedykowanymi komponentami dla instalacji fotowoltaicznych (odpowiednie złącza MC4, okablowanie solarne, profesjonalna konstrukcja wsporcza).

Celem budowy instalacji jest promowanie rozwiązań z dziedziny fotowoltaiki, które Libra będzie oferować swoim klientom. Oprócz możliwości zobaczenia na żywo jak tego typu instalacja pracuje i wygląda, w najbliższej przyszłości pojawi się możliwość uczestnictwa w szkoleniach wstępnych i zaawansowanych organizowanych wspólnie przez Librę i Emiter. Szkolenia będą okazją do poszerzenia wiedzy związanej z fotowoltaiką oraz rozszerzenia profilu działalności naszych instalatorów.

Fotowoltaika, bardzo często opisywana skrótem PV, to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną, czyli inaczej mówiąc wytwarzaniem prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Specyfikacja działania systemu fotowoltaicznegopolega na produkcji energii elektrycznej z generatora fotowoltaicznego w postaci prądu stałego o zmiennym natężeniu i stałej polaryzacji, a następnie przekształceniu na prąd przemienny o napięciu 230/400 V, 50Hz przez falownik sieciowy.

Zachęcamy do sprawdzenia bieżącej wydajności naszej instalacji:
LINK: https://www.zevercloud.com/login
Użytkownik: demo@libra.com.pl
Hasło: 940062

Zapraszamy do odwiedzenia nowego oddziału Libry w Oświęcimiu i zapoznaniu się z nową ofertą.

 

Promocje LIBRY

x

Szybki kontakt

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu, niezbędnych do realizacji przesłanego zapytania oraz działań marketingowych wykonywanych w ramach LIBRA Sp.z.o.o., ul. Rzeźnicza 9, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000125292. LIBRA Sp.z.o.o. w Bielsku-Białej informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

x

Zapisz się do newslettera